top of page

Trening Medyczny 

Najważniejsza jest kontrola! Trening kierowany do wszystkich osób, którym zależy na bezpieczeństwie treningu i minimalizacji ryzyka wystąpienia szkodliwych i bolesnych następstw nieprawidłowo wykonywanych ćwiczeń.

Prawidłowe wzorce ruchowe w treningu.

Prawidłowe wzorce ruchowe stosowane podczas wykonywania ćwiczeń, ciągła kontrola i korekta uchronią przed przeciążeniami, pozwolą uzyskać lepsze wyniki sportowe a indywidualizacja obciążenia i treningu oraz weryfikacja „słabych ogniw” organizmu doprowadzi do prawidłowego rozwoju zdolności motorycznych i równomiernego rozkładu wysiłkowego.

Również dla osób wracających po kontuzjach w celu nauki wykonywania ćwiczeń prawidłowo, niwelując czynnik uszkadzający oraz osobom rozpoczynającym zmagania ze sportem lub wracających po dłuższej przerwie. Funkcjonalny Trening Medyczny poprzedzony jest badaniami, testami i diagnozami z zakresu fizjoterapii, biomechaniki i motoryki. Tylko odpowiednio przeprowadzona diagnoza przez terapeutę, który posiada specjalistyczne przygotowanie i wykształcenie pozwoli na osiągnięcie rezultatów.

Trening dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb.

Zaufało nam już wielu Klientów, który z zadowoleniem realizowali przygotowany przez nas program i mogły cieszyć się z szybkich rezultatów takich jak zniwelowanie dolegliwości bólowych, przygotowanie do większych wysiłków sportowych (np. wyjazd na narty), zmiana składu i masy ciała oraz zwiększenia możliwości wydolnościowych, siłowych, koordynacyjnych czy równoważnych. Badania wykonywane przed rozpoczęciem treningów:

  • wnikliwy wywiad zdrowotny

  • badanie podologiczne dynamiczne i statyczne

  • jakościowa ocena ruchu FMS

  • biomechaniczna analiza ruchu

  • ocena postawy

  • ocena stabilności dynamicznej stawów Y Balance Test

bf0883db1fac61d6ac8469d730dc5d89.jpg
bottom of page